Život je strašně pomalé umírání
a smrt je spánkem bez přestání.
Mě se chce už dlouho spát,
ale vůbec mě nebaví umírat.

Téma týdne je "ho*no"

19. prosince 2016 v 19:51 | Havran |  KECY V KLECI ( proč vyjadřovat banality v básničkách)
Tak trochu zábavná pravda od někoho, kdo to vlastně ani neumí..

Základ je, že básnička se dá napsat klidně třeba i o hovně. Dokonce se dá napsat tak, že může znít i hluboce nebo naopak zábavně a vtipně a tak podobně. Já sice nejak extra psát neumím, ale vím, že to tak prostě je. Možná to tak trochu poškozuje ten kousek ve mě, co to do nějaké míry v nějaký čas bere vážně. Ale je to tak..
Vzpomínám si, že jsem se učil ve škole navzpaměť za úkol nějakou básničku (fakt už nevím od koho a hledat to nebudu), kde se psalo: poštovní schránka na rohu ulice, to není nějká lecjaká věc. Kvete vždy modře (protože v tu dobu, co to autor psal byly schránky modrý) lidé do ní hazejí psaníčka. Veselá nebo smutná. (nebudu to dávat do uvozovek, protože za těch x let, už to asi nebude uplně přesně citováno, když je to zpaměti). Říkal jsem si, co autora vedlo k tomu psát o takové "kravině". A odpověď na to je , že se dá básnička napsat jakkoli, očemkoli, kdykoli. Ale jako někdo, kdo se pokouší psát aspoň nějaké básničky, myslím, že nejvíc je v autorovi a čtenářovi. Jak to kdo bere, vnímá vidí atak dále. A hlevně, alespoň u mě, je to často o pocitech, které to vyvolává ve mně a druhotně ,dáli bůh nebo děda klaus, v náhodném čtenářovi. V tom možná bude to kouzlo.
Pamatuji si, že u mé oblíbené amatérské autorky na blogu.cz (netopejra), jsem četl nějakej výčet (pravděpodobně silvestrovskej), ve kterém se psalo, že lituje ztráty času při psaní básniček na jejím blogu. A myslím si, že moc dobře chápu, co tím myslela aspoň v tomhle kontextu. (doufám :) ) Ale já té ztráty času zas až tak moc nelituji. I přes to, že vím, že to vlastně obecně vnímáno ztráta času v dnešní době je. To spíš se za své výtvory všeobecně stydím :) Možná kdyby Netopejrka žila v době modré poštovní schránky, že by se tím mohla obstojně živit a já bych se o ní pak na základce učil a nepamatoval si jeji autorské jméno a sbírku, ve které by to bylo :D Musím zase podotknout, že vzhledem k tomu, jak se vyjadřuju já v textu, tak bych se moch živit, tak maximálně tím, že bych jí donášel domů čistou vodu (vodonoš) :D
Takže ačkoli v dnešní době psát básničky někam na bolg, je ztráta času. A dá se napsat básnička i o hovně. Tak jako ve spoustě jiných věcí. I u básniček sejde na tom jestli Tebe to baví psát. A jeho to baví číst. A naopak. A já jsem chtěl napsat nějakej článek, co by tentokrát někdo třeba i četl a mohl o něm říct, že je to zajímavé (třeba). A malinko jsem doufal, že bude znít aspoň trochu chytře. Dostal jsem se k závěru. A musím podotknout, že je to o hovně. Ale to že se dá psát článek na blog o hovně, tak to nemůže vůbec nikoho překvapit :)
 


Komentáře

1 JB JB | Web | 13. ledna 2017 v 12:18 | Reagovat

Tak hlavně aby se to rýmovalo :D Co se týká básní, také jsem neměla pamatováka, ale kdyby byla báseň jen z čísel, neměla bych problém :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Je to k ničemu
a není to hezký,
když neumím
jazyk český...

-aspoň je to méně depresivní :)